wtorek, 13 grudnia 2016

Kulinarne doznania z Bartkiem Adamskim

Cześć,

W miniony czwartek miałem przyjemność gościć w restauracji Spiżarnia Smaków, gdzie szefem kuchni jest znany pewnie większości z Was z ostatniej edycji Masterchefa Bartek Adamski.


  Pierwszy raz zawitałem do tej restauracji i muszę przyznać, że panuje w niej fajny klimat.
Spotkaliśmy się tam w gronie wielu blogerów, nie tylko kulinarnych, aby podegustować nowe dania, które mają wejść do menu restauracji. Oczywiście autorem owych dań jest Bartek Adamski, tak na marginesie bardzo fajny młody (18 lat) chłopak, który robi to, co lubi i bawi się tym a to chyba jest najfajniejsze J


Na początku poznaliśmy „Sprawczynię” całego zamieszania  czyli Ilonę Adamską, właścicielkę portalu Imperium Kobiet oraz agencji PR ID Media, zajmującej się obsługą PR-ową Spiżarni Smaków oraz współwłaścicielkę Spiżarni Smaków Violettę Kryszczuk i oczywiście „Gwiazdę” dzisiejszego pokazu - Bartka Adamskiego.


Po wstępie nastąpiła najfajniejszy moment, czyli degustacja J
Na początku podano „Wariacje z topinamburu”, czyli: struktury topinamburu, mus z topinamburu wraz z serkiem twarogowym, chipsem z topinamburu oraz emulsją koperkową.
A wyglądało to tak:

Szczerze mówiąc było obłędne i bardzo mi smakowało. Wszystko do siebie pasowało.
W międzyczasie Bartek zaczął przygotowywać lody na ciekłym azocie.W trakcie podano kolejną przystawkę a mianowicie „Spaghetti buraczane z emulsją z buraka”. Do tego chutney jabłkowy, słodko-słony karmelizowany słonecznik i chips z jarmużu na ciekłym azocie.
Uważam, że ta przystawka była najlepsza choć wszystko było wyśmienite J


Zwieńczeniem były lody na ciekłym azocie

Oraz spontanicznie wymyślone lody z białego wina :D


A na zakończenie pamiątkowe fotki ;)Podsumowując można powiedzieć jedno cytując słowa Pani Violetty „Doskonała kuchnia staropolska, wyśmienite potrawy wegańskie i wegetariańskie, wyborne dania dla osób stosujących dietę bezglutenową, a na dodatek rozpływające się w ustach desery, które w mig poprawią humor każdemu, kto czuje się już znużony zimową aurą.”
Ja na pewno tam zagoszczę nie raz z rodziną J

Na koniec kilka słów od Bartka
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wizyty

free counters